Materiály

Poradíme Vám, doporučíme a dodáme materiál nejvyšší možné úrovně kvality na trhu. Pro poptávku využijte kontaktní formulář, na jehož základě společně vybereme vhodné materiály dle Vašich potřeb.

 

 

ALUMINUM OXIDE

LithaLox HP 500 a LithaLox 350 - jedná se o vysoce čistý oxid hlinitý (99,99%, respektive 99,8%). Oxid hlinitý se vyznačuje vysokou úrovní tvrdosti a dobrou odolností proti korozi a vysokým teplotám. Součásti vyrobené z oxidu hlinitého jsou elektricky izolované, jsou vhodné pro širokou škálu aplikací, jako například substráty v elektronickém průmyslu, vodítka nití v textilním průmyslu, ochrana v tepelných procesech a mnoho dalších.

ZIRCONIA

LithaCon 3Y 210 a LithaCon 3Y 230 - oxid zirkoničitý stabilizovaný na 3% yttria. Oxid zirkoničitý se používá pro aplikace s extrémními nároky na materiál. High-end tváření kovů, ventily, ložiska a řezné nástroje jsou příklady aplikací, které těží z mechanických vlastností oxidu zirkoničitého. Biokompatibilita oxidu zirkoničitého usnadňuje jeho použití v lékařství, jako jsou zubní aplikace či součásti permanentních implantátů.

SILICON NITRIDE

LithaNit 770 je keramika typu Beta-SiAlON. Vyznačuje se vysokou pevností, houževnatostí, odolností proti tepelným šokům a dobrou chemickou odolností vůči mnoha kyselinám a louhům.
LithaNit 770 se využívá v široké škále aplikací včetně izolátorů, pružin, oběžných kol a dalších. Dále se může využívat v lékařství pro výrobu permanentních implantátů díky svému oseointegračnímu potenciálu a protiinfekčním vlastnostem.

TRICALCIUM PHOSPHATE - materiál pro kostní náhrady

LithaBone TCP 300 je keramika na bázi beta-trikalciumfosfátu (ß-TCP). (TCP) vykazuje vynikající biokompatibilitu, bioresorbovatelnost a osteokonduktivitu, a proto je vhodným materiálem pro kostní náhrady v regenerativní medicíně. Díky svým vlastnostem je možné z tohoto materiálu vyrábět specifické vstřebatelné implantáty s definovanými strukturami pórů a geometrií. Během fáze hojení budou tyto implantáty tělem resorbovány a nahrazeny nativní kostní tkání, což znamená, že není nutný další chirurgický zákrok k odstranění implantátu. 

HYDROXYAPATITE - materiál pro kostní náhrady

LithaBone HA 400 je založen na hydroxyapatitu, přirozeně se vyskytujícím minerálu, který tvoří hlavní složku kostí. Díky své podobnosti s anorganickými složkami kostí má HA vynikající biokompatibilitu a osteokonduktivitu a je vhodný jako kostní náhražka. Ve srovnání s fosforečnanem vápenatým se mnohem déle vstřebává do těla, a proto poskytuje tělu více času na uzdravení. Z HA můžeme vyrábět individuální, bioresorbovatelné implantáty. které mají definované struktury a geometrie pórů. Tyto implantáty budou tělem reabsorbovány a budou nahrazeny nativní kostní tkání, což znamená, že implantát není třeba po ukončení procesu hojení odstraňovat.

SILICA-BASED - materiál pro výrobu jader licích forem

LithaCore 450 je založen hlavně na oxidu křemičitém s přídavkem oxidu hlinitého a zirkonu. Používá se k výrobě licích jader. Typické aplikace zahrnují odlévání jednotlivých turbínových lopatek. LithaCore 450 je vyvinut pro aditivní výrobu přesných keramických jader s jemnými detaily a vysokou přesností. 

OPEN SYSTEM

S technologií LCM vytvořila společnost Lithoz otevřený systém, pomocí kterého lze pracovat s mnoha různými keramickými materiály. To poskytuje příležitost zpracovávat prášky dle specifických požadavků zákazníka bez nutnosti jakýchkoli úprav systému, což znamená, že technologie LCM je vhodná pro zpracování slinovatelných prášků. V posledních několika letech jsme pomocí technologie LCM úspěšně zpracovali mimo jiné následující materiály

 • Alumina toughened zirconia (ATZ)
 • Zirconia toughened alumina (ZTA)
 • Cermets
 • Cordierite
 • Magnesia
 • Porcelain
 • Glass-ceramics
 • Transparent ceramics
 • Bioglass
 • Piezoceramics
 • RF dielectric ceramics
 • Titanium dioxide

X

X

 

Více informací o materiálech pro systémy CeraFab v informačním PDF zde.

 

 

 

Potřebuji materiál nebo více informací!

Položky označené * jsou povinné.

 

 

 

 

2014 ©
Webdesign & SEO eStudio